Košarkaši „Varde He“ trijumfovali su u Višegradu protiv ekipe „Radnik BN Basket “ iz Bijeljine sa 76:75 (11:23, 21:18, 25:13, 19:21) u 15.kolu Prve lige Republike Srpske.

Domaći košarkaši stigli su do devete pobjede u prvenstvu, prije svega u odličnoj igri u trećoj četvrtini koju su dobili sa 12 razlike. Gosti su vodili u prvoj četvrtini, ali je uslijedio pad u igri i više se nisu mogli vratiti .

Najefikasniji na meču bio je Nešić iz gostujućeg tima “Radnik BN Basket” sa 31 pogodkom, dok je Stanimirović iz domaće “Varde HE” imao bilans od 23 pogotka ,.

Najbolji u skokovima je bio Dejan KOKORUŠ iz gostujućeg “Radnik BN Basket ”, dok je Milenko FRGANJA iz domaće “Varde HE” bio najbolji u Asistencijama.