Višegradski košarkaši “VARDA HE” pobijedili su večeras na svom terenu ekipu “Budućnosti BN Basket” iz Bijeljine, rezultatom 52:40, u sklopu 21. kola Prve lige Republike Srpske.

Dobru partiju su pružili izabranici Ilije Vidakovića, iako nije bila rezultatski efikasna (u četvrtoj četvrtini ekipe su postigle ukupno 17 poena). Prva četvrtina pripala je gostima. Sredinom druge četvrtine naši košarkaši dolaze u vođstvo, koje nisu ispustili do kraja susreta.

Najefikasniji u timu “VARDA HE” bio je Goran Bodiroga sa 14 poena. Dvocifreni su još bili kapiten Nemanja Stanimirović i Ljubomir Miljanić, oba 10 poena. Miljanić je dodao na ovo i 11 skokova (šest u napadu i pet u odbrani).

I na ovom meču, šef stuke Vidaković priliku je pružio svim igračima. Posebno se istakao mladi Filip Mutapčić koji je za 13 minuta na parketu, postigao osam poena (za tri poena 2-3).

Nakon ove pobjede, tim “VARDA HE” je na petom mjestu sa 32 boda.

U narednom, posljednjem 22. kolu Prve lige RS, naš tim gostuje kod ekipe “Sokoca” iz ovog grada.