НЦАА женска кошаркашка титула поражена је од Јужне Каролине УЦонн

Недељна утакмица је одбрана и офанзивни скокови за Цамцоцкс, који је контролисао утакмицу од почетка са вођством од 13-2 у првих шест минута утакмице. Ово су најнижи поени које су Хаскији постигли у четвртини ове сезоне.

Гамецок је победио Хаскије са 49-24.

Хаскиси су постигли две серије – 9-0 у другој четвртини и 10-0 у трећој – али су Камкокси водили током целе утакмице.

Бек Јужне Каролине Дестани Хендерсон и нападач Алија Бостон били су звезде недељне утакмице. Хендерсон је утакмицу завршио са 26, а Бостон са 11 поена.

„Размишљам о овоме још од прошле сезоне. Сви су имали филм као да плачем. Али данас смо државни прваци. У сузама сам“, рекао је Бостон, мислећи на прошлогодишња последња четири пораза од Стенфорда.

Цамцоцк Дефенсе зауставља Хаскије – Пејџ Букерс, Кристин Вилијамс и звездног чувара Аси Фута. И Вилијамс и Фад нису постигли погодак до краја четврте четвртине, а Букерси су утакмицу завршили са 14 поена.

Тренер Јужне Каролине Дан Стејли рекао је: „Знам да су наши играчи уморни, али су били одлучни да данас буду шампиони.

УЦонн је имао 11-0 на утакмицама националног првенства пре недеље, а све је било под вођством главног тренера Ђено Аријаме.

Недељни меч за титулу био је реванш. Јужна Каролина је победила УЦонн са 73-57 у Баттле 4 Атлантис на Бахамима у новембру, ослањајући се на запањујућу одбрану која је задржала Хаскије на 22 поена од Бостона и само 3 поена у четвртој четвртини.

УЦонн, главни женски кошаркашки програм скоро три деценије, заостаје. УЦонн, 2. носилац на турниру, има 11 почетних састава ове сезоне због комбинације повреда и болести владе.

Међутим, УЦонн је завршио на првом месту у држави НЦ са једним седиштем и дошао на четврто место Епиц је победио 91-87 у дуплом продужетку, Први пут у историји женског НЦАА такмичења Елите је био потребан дупли продужетак од осам или нешто више. Уследили су резултатом 63-58 Освојио још једну карту на Станфорду Петак увече до утакмице за титулу.

Најбоље рангирани тим у предсезони Јужне Каролине има 34-2 те године, са сваким поразом од 2 бода или мање.

Цамцок је са 80-50 савладао Критан од 10 носилаца и стигао до фајнал-фора. Једносед Луисвил је у петак пао са 72-59 Зграби насловну игру. У победи над Луисвилом, Бостон и његове розе и љубичасте плетенице постигли су 23 поена и 18 скокова, што је чинило 29. дабл-дабл у њиховој звезданој сезони.

Југану је ово 14. наступ на фајнал-фору, који је трајао до 2007. године.

READ  Рат Русије и Украјине: вести и ажурирања уживо

Јужна Каролина производи Свеет 16 сваке године од 2014. и освојила је своје прво национално првенство 2017. Турнир је отказан 2020. због Говт-19 и они су били првопласирани тим у земљи када су изгубили на фајнал-фору прошле године. .

Оба тима су последњи пут играла на НЦАА турниру 2018. године, победивши УЦонн са 94-65 и пласирали се на фајнал-фор.

Јацоб Лев из ЦНН-а допринео је извештају.