НЦАА турнир за мушкарце: Северна Каролина избацила најбоље рангираног Бејлора у продужетку

Мушки кошаркашки тим Универзитета у Северној Каролини био је сломљен од стране Кентакија већи део децембра. Изазвао понижење у Мајамију и Вејк Форесту у јануару. Дјук и Питсбург су га осрамотили на сопственом терену у фебруару и било му је потребно додатно време да победи трагичну Сиракузу.

Онда је дошао март. Тар Хеелс је отишао до војводе и био је размажен Последња утакмица Мајка Хржечевског на затвореном стадиону Камеруна 5. март. Затим су у продужецима у Форт Вортху у суботу, пласирали се у 16. коло НЦАА турнира, победивши Бејлора, играча број 1 у источној регији и актуелног националног шампиона.

Свака победа са потписом има каиш који може да искупи сваку погрешну сезону. Али обоје? Рој Вилијамс, који се прошле године повукао као тренер Северне Каролине, био је на суботњој трибини: „Сновдропс.“

Осмопласирани Дар Хилс, који има 25 поена предности са мање од 11 минута до повратка, састаје се у петак са УЦЛА у Филаделфији.

Они – и било који други тим који је остао у мушкој конкуренцији ове године – можда ће бити под тешким притиском да напишу већи изазов од Бејлоровог пада са 93-86, првог носиоца који је изгубио ове године.

Да, Бејлор је победио Тифанија, а брзи брејк Кендал Браун им је довео до вођства од 4-0 за 68 секунди. УНЦ је потом то ухватио и чак није дозволио да се утакмица изједначи на 15,8 секунди до краја, а Бејлор је покварио учинак Дар Хеелса, који је изгледао више у књизи рекорда него продужецима.

Бруцошица Тонтресс Стајлс је отворила продужетак тројком и УНЦ је успео да одржи – овога пута.

„Ово је нешто“, рекао је Армандо Багот, један од звезда Северне Каролине. „Било је стресно, наравно.

У првом полувремену – после којег су Тар Хеелс водили са 13 трчања – Бејлор се жестоко борио иза лука и његова превирања је изазвала успон Каролине, а Дар Хеелс су постигли 15 од 42 поена пре одмора.

Слично, Р.Ј., студент друге године на Вајт Плејнсу, Њујорк. Дејвис је постигао 30 поена и довео УНЦ у предност на крају дана.

Суботњи хаос је на много начина био прикладан симбол дебитантске кампање Северне Каролине Топси-Дурви под Вилијамсовим наследником Хубертом Дејвисом.

Дар Хеелс су почели да расту након што су 16. фебруара изгубили 9 поена од Питсбурга и само једном изгубили од Вирџиније Тех на конференцији Атлантиц Цоаст. Овог месеца Кришевски је био задивљен када их је видео, некада његов сопствени тим, а затим четврти у земљи, састављен од 6-фт-10 јуниора Богота, агента домаће пореске службе и Брејдија Манека како ентузијастично прикупљају повраћај новца. , који је пребачен из Оклахоме, водио је Северну Каролину са 3 бода у суботњој утакмици.

„Знали смо потенцијал овог тима који долази ове сезоне и желели смо да то променимо,“ рекао је РЈ Давис у петак. „После појаве пит-а смо знали да то није начин на који смо желели да играмо. Тако да од тада мислим да смо се окренули и почели да се такмичимо.

Уз помоћ очигледне грешке, Бејлор је купио величанство првог носиоца. Ово је све што тим може да уради када прође 25 поподне.

Бејлор из Вака, после понижавајућег пораза, избегао је понижење због дугог путовања кући и, захваљујући победи над Стејтом Норфолк у четвртак, срамоту да је најбржи шампион у историји мечева.

Медведи су прошли много ниже него што се очекивало.

Бејлор није могао да постигне кош четири минута у другом полувремену. УНЦ је узео тај брејк и постигао 13 поена за вођство од 24.

Највише је дошао од Манека, који је у првом полувремену постигао 9 поена, а у другом полувремену се осећао малим када је тада имао 17 година. Сигурно је да би завршио преко 26 поена, али је елиминисан. Више од 10 минута до игре након очигледне грешке.

Показало се да је његова смена била катализатор напада на Бејлор, који би им се за мање од два сата чинио дефинитивним путем до Филаделфије.

Искористивши прилику да пуцају један за другим, један за другим, чинило се да су Медведи најишчекиванији тим који се роји и напредује на сцени.

„Као тим знали смо да нећемо одустати и одлучили смо да искористимо већи притисак и да останемо чврсти“, рекао је бејлоров бек Адам Флоклер. „Дакле, када смо ушли у те дијаманте и замке, могли смо да се зауставимо и лако погледамо, тако да је трчање кренуло.“

Хобарт Дејвис је рекао да је Бејлоров закаснели успех у стискању Северне Каролине имао две последице: убрзао је раст и довео до прихода.

„Они не желе да иду кући“, рекао је о Бејлору.

На крају, за мање од 16 секунди, Медведи су поравнали на 80, где је резултат остао до продужетака.

3-Поинтер Пие стилови ће почети прековремено и омогућити УНЦ-у да поврати контролу. Пагот је извео слободно бацање. Бејлор је ефикасно кружио до 78. ининга, док су Тар Хеелс порасли на 6 након слободних бацања и кругова оба тима.

READ  Побољшано расположење на акцијама, сирова нафта 120 долара

Међутим, време је додатно успорило, а са Бејлором који је стекао удео у регуларној сезони конференције Биг 12, резултат се није много променио, пропуштајући прилике да спасе поподне и сезону.

„На крају дана, тешко је правити ударце у тој другој утакмици, нико од нас нема дубоке клупе, а обично бројке то подржавају“, рекао је тренер Бејлора Скот Дру. „Али имали су два дечака. Изашли су из капије и добро гађали.

Дру је рекао да је његов тим још једном открио „срце шампиона“.

Али Северна Каролина, тим који се одавно није могао заборавити, постао је план да се игра у марту.

Остави све грешке ове сезоне у Мичигену – Ружан сукоб у Висконсину Уследиле су суспензије, тешки губици и брзи излазак из такмичења Биг Тен конференције – јер су Волверинеси изненада победили када су израчунати.

Мичиген, који је 11. у Јужном региону, вратио се у суботу увече у Индијанаполису и победио трећепласирани Тенеси резултатом 76-68.

Тенеси, који је био у победничком низу у правом тренутку кроз Југоисточну конвенцију, никада није диктирао игру онако како је желео. Његово вођство никада није прешло 6 поена, а промашило је 16 од 18 покушаја са 3 поена. Мичиген, који игра следећи у Сан Антонију, није поставио рекорде иза Арка, где је отишло 16 према 16, али су ти поени били важни. Извршена слободна бацања: Последњих 10 поена Мичигена дошло је са осам линија.

Уводни центар Мичигена Хантер Дикинсон имао је 27 поена и 11 скокова за вођство Волверинса. Ели Брукс је додао још 23 поена за Мичиген уз десетак промена у вођству.

Мичиген је, међутим, показао рањивост, окренувши лопту 15 пута, више него дупло више од добровољаца, и сагоревши 20 Тенеси поена.

Бејлор је можда изгубио, али конференција великих 12 срећна је што избегава два пораза: лигаша Канзаса и једног од првих носилаца на турниру, победивши Крејтона са 79-72.

Али Џејхокси, који имају седам сениора на својој листи и воде са 9 поена разлике у суботу, понекад делују гушећи за Чикаго са којим играју следећи. Треј Александер, новајлија Крејтона, погодио је дугу тројку преко Ремија Мартина, који је заостао за својим тимом за само 3 трчања. Кеесхан Фаисал је постигао троструки продор Алекса О’Конела у кругу и смањио заостатак на 73-72.

READ  Инстаграм се срушио - Тхе Верге

Александеров промашени пас окончао је суботњег играча Биг 12 Очаја Акбаџија са 15 поена и осам скокова, што му је омогућило да украде, постигне гол и поново створи вођство Канзаса на 3.

Крејтон, који је играо без сопственог одбрамбеног сидра након повреде у четвртак, на време је избачен из одбране, док је Канзас повећао зброј на 79 користећи четири слободна бацања.

Канзас игра против Провиденса у 16. колу.

Мик Кронин, тренер УЦЛА, дошао је у Вествуд одлучан да се фокусира на безбедност. Хаиме Јацкуес Јр., Јохнни Јуцханг, Јулес Бернард и Тигер Цампбелл су запањујући нападачи, али Бруинси су најбољи у урлању и церењу без лопте.

Одбрана Бруинса је подстакла њихов незабораван низ са прошлогодишњих четири на фајнал-фор, а када су убацили Сент Мери са 72-56, померили су их у две победе истог гола у суботу.

Сент Мери је направио седам од својих првих 10 покушаја са игре са седам поена предности. Затим, након окупљања УЦЛА током рока од 12:00 у првом полувремену, игра се нагло променила – свакако није случајност.

Бруинси су ухватили Џајлса 3 за 16 и продужили тај одбрамбени напор на другу половину до краја утакмице. Како је друго полувреме одмицало, Сент Мери је био под сталним притиском. Чинило се да је Галес провео неко време.

Највећа забринутост за УЦЛА била је то што је Жаку, који се у прошлости борио са уганућем зглобова, остало 6:58 када је окренуо десни глежањ док се борио за отпорност.

Није играо остатак утакмице, а његово присуство ће постати главна прича када Бруинси оду на утакмицу са Северном Каролином у Филаделфији у петак. Ово је пети Свеет 16 наступ УЦЛА у последњих девет година. Утакмица са две школе које су комбиновале 17 националних титула, несумњиво ће бити једна од најзанимљивијих утакмица викенда.

Џајлс (26-8), који је дуго година играо у Гонзалесовој сенци на конференцији Западне обале, најавио је у четвртак увече да би могао да буде тежак противник УЦЛА тако што би потпуно уништио Индијану у мечу првог кола. На крају првог полувремена су лако победили резултатом 82-53 уз разлику од 34-5.

Али Индијана и неколико других играју грубу одбрану коју Кронин захтева. УЦЛА (27-7) сада има 22-0 мање од 66 бодова ове сезоне.