Џејсон Кид каже да су Мавериксима потребни играчи осим Лука Донсија да би напредовали са Даласом од 2-0 против Финикс Санса

ФЕНИКС – Тренер Далас Маверикса Џејсон Кид је пренео сличну поруку после две досадашње утакмице у полуфиналу Западне конференције: Луца Тансик Много више помоћи је потребно против висококвалитетних Пхоеник Сунса.

Далас је изгубио још једну сјајну нападну партију Данзика у другој утакмици у среду, где је постигао 35 поена у шуту 13-22 и довео Сансе у вођство од 2-0 у поразу од 129-109. Сунси су више пута гађали Дансика у дефанзиви када су спалили Мавс за 71 у другом полувремену.

„Имао је одличну игру, али нико се није појавио“, рекао је Кид. „Морамо боље да кугламо остале играче. Он не може да победи ако постигне само 30 трчања у једној ноћи – не у ово доба године. А ми играмо као најбољи тим у лиги, тако да морамо да узмемо остале. „

Кид је приметио да је тесту потребно више производње од стране чувара Јалан Брунсон И Спенцер Тинвит, 32,6% од два губитка у центру отиска додало је само 41 поен у шуту. Ово је било у оштрој супротности са Брунсоновом претходном серијом, у којој је победио у првом колу против Јута Џеза, са просечним резултатом од 27,8 поена у серији од шест утакмица.

Цхрис Паул И Девин Боокер, Сунсов ол-стар гард, доминирао је у среду увече немилосрдним ловом на Тансика. Посебно у другом полувремену, Букер је постигао 21 од својих 30 поена, а Пол 20 од својих 28.

„Тешко спреман за одбрану“, рекао је Букер за Тонсика, „али мора мало да се чува“.

Према Сецонд Спецтрум Трацкинг-у, Дансик је био дефанзивац сценаристе на 19 екрана у другом полувремену, што га чини трећим најбољим стрелцем у било којој половини своје каријере. Санси у просеку постижу 1,81 поен по шанси у тим поседама. Ово је максимални учинак који дозвољава дефанзивац који је учествовао у најмање 15 директних селекција у последње три сезоне.

READ  У поплавама у Кентакију погинуло најмање 16, гувернер упозорава да би путарина могла бити много већа

Желим да играм бољу одбрану“, рекао је Данзик. „То је то.“

Санси су отворили утакмицу у првих пет минута четврте четвртине, повећавши предност са шест на 15 док је Пол ухватио утакмицу, убацивши 14 поена и две асистенције у том интервалу. Пол је користио тоник на прекидачима за пар петљи и џемпера за повлачење, као и измислио Камерон Џонсон За тројку одлучите 21-7 током трчања.

„Морамо боље да му помогнемо“, рекао је Кид о Сансима који циљају Дансика. „Одгајају га у свему. Знали смо да долази у серији. Знали смо то у прошлој серији. Не само Лука, урадили смо сјајан посао штитећи једни друге. Морамо да се вратимо да заштитимо једни друге. Још једна утакмица 3 се вратио кући.“

То је историјска хит емисија Букера, Пола и Сунса. Финикс је поставио рекорд плеј-офа франшизе са 64,5% шута од тла, укључујући 84,2% у четвртој четвртини. Сунси су имали стварни проценат шута од 75,7%. Према статистици ЕСПН-а и истраживању информација, заузима друго место свих времена у плеј-офу, само 77,8% иза ЛА Клиперса у петој утакмици победа против Маверикса у првом колу 2020.

Посебно талентован био је Пол, који је уписао осам асистенција. Изашао је 11-за-16 са земље, укључујући 9-за-10 у другом полувремену. Букер је постигао 11-за-19 са тла и 5-за-8 са распона од 3 поена, а све то је дошло после полувремена.

„Када погледате ЦП и књигу, они се смењују“, рекао је Кид. „Неко је узео трећу четвртину, следећу четврту, немамо одговор. .Желимо да будемо још бољи.“

Мавси, који играју у другом колу по први пут од освајања титуле у шампионату 2011. године, тражиће решења када одлете кући у Далас у четвртак.

READ  Рат Русије и Украјине: вести и ажурирања уживо

Много играча, ово је први пут у овој ситуацији“, рекао је Данзик. „Верујемо, човече. Морају да победе четири, тако да још није готово.“