Манчестер јунајтед – Арсенал – Извештај о фудбалској утакмици – 4. септембра 2022

Марцус Расхфорд Потписан два пута и лето Антоније Допринео је голу на свом дебију у победи Манчестер јунајтеда над Арсеналом на Олд Трафорду резултатом 3-1.

Ентони је постигао гол у 35. минуту након његовог ранијег потеза из Ајакса Бугаио Сака Арсенал је одговорио, али Рашфордова брава је видела да екипа Ерика тен Хоага наставља са оживљавањем у раној сезони.

– Досон: Тен Хоаг ефекат се наставља у победи Јунајтеда над Арсеналом
Стримујте на ЕСПН+: ЛаЛига, Бундеслига, МЛС и још много тога (САД)

Екипа Микела Артете је победила у првих пет мечева у Премијер лиги, али је Јунајтед зауставио савршен старт Арсенала и забележио четврту узастопну победу ове сезоне након раних борби.

Арсенал је одлично почео у 12. минуту Габриел Мартинелли Утрчао је и кренуо кући након што га је саиграч искључио, али је гол поништен након ВАР провере због прекршаја над Мартином Одегаардом. Цхристиан Ерицксон.

Јунајтед је повео преко Ентонија у 35. минуту када је Рашфорд ушао у игру за репрезентативца Бразила. Арон Рамсдејл — Постао је 21. играч Јунајтеда који је постигао гол на дебију у Премијер лиги.

Арсенал се вратио на ниво у 60. минуту када је Сака погодио бочну ногу Гаврило Исус је гурнут у лопту од стране Диого Далот.

Јунајтед је поново погодио шест минута касније преко Рашфорда, а ударац нападача је скренуо. Бен Вајт Након паса који дели одбрану Бруно Фернандес.

Рашфорд је постигао своју другу утакмицу у 75. минуту када је Ериксен погодио из близине за репрезентативца Енглеске.

READ  Џон Вол се придружује ЛА Клиперсима након куповине Хјустон Рокетса, кажу извори

Изгледа да је Јунајтед поново открио своје самопоуздање након што је отворио кампању ужасним поразима од Брајтона и Брентфорда, а десет Хоагов приступ сада даје резултате.

Ентони је добио место на десном боку са Рашфордом на централном и Џејдоном Санчом на левом, док је Кристијано Роналдо почео на клупи поред Бразилца Каземира.

„Дух овог тима је да они могу да превазиђу неуспехе и ми смо то урадили, што је одлично и показује ваш менталитет. Заиста смо напредовали у томе“, рекао је Ден Хаг после меча. „Срећни смо и задовољни победом и учинком против доброг тима. Играли су добро.“

Шеф тобџија Артета се забринуо да његова екипа није добро одиграла.

„Веома сам разочаран што нисмо победили“, рекао је Артета. „Утакмица је узета. Нисмо је добили јер је било тренутака недостатка дисциплине и били смо немилосрдни пред голом.

„Утакмица је за игру, ако будемо играли храбрије, победићемо. Рекао сам играчима на полувремену да је требало да буде 1-1, па 2-1. [for us]. Велика је лекција да ако желите да будете успешни овде, морате све да урадите како треба.“

Арсенал је на врху табеле са 15 бодова захваљујући првих пет победа, док се Јунајтед налази на петом месту, са три бода иза Тобџија.